نحوه تغییر زبان پیش فرض در وردپرس 4

 

نحوه تغییر زبان پیش فرض در وردپرس 4

وردپرس یک برنامه وبلاگ نویسی اینترنتی است. رابط کاربری دوستانه این پلتفرم کابران زیادی را به خود جذب کرده است به همین دلیل شما می توانید وارد حرفه ی وبلاگ نویسی شوید و کسب و کار خود را راه بیاندازید یا می توانید برای سرگرمی در این پلتفرم پست بنویسید و انتشار دهید. وردپرس به کاربران اجازه می دهد تا محتوای خود را به زبان دلخواه خود مدیریت کنند. مراحل تغییر زبان پیش فرض در ورد پرس به نسخه ای که نصب کرده اید مربوط است و متفاوت است. اگر می خواهید به چندین زبان وبلاگ بنویسید, نصب پلاگین می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

 

مراحل :

اگر از تاریخ 4 سپتامبر 2014 ورد پرس خود را به روز رسانی کرده اید, احتمالا نسخه  ی وردپرس 4 یا بالاتر است. نسخه های قدیمی تر از این تاریخ فرایند تغییر زبان متفاوت و پیچیده تری دارند. همچنین این روش برای وبلاگ هایی است که از نرم افزار وردپرس استفاده می کنند، اما توسط یک سرور شخص ثالث میزبانی می شوند.

اگر زمان به روز رسانی ورد پرس خود را به خاطر نمی آورید, به آدرس yoursitename).com/readme.html ) مراجعه کنید و از بالای صفحه نسخه ی ورد پرس خود را مشاهده کنید.

دانلود فایل زبان

  1. فایل زبان وردپرس را دانلود کنید. وردپرس به بسیاری از زبانها ترجمه شده است. هر ترجمه دارای یک فایل به فرمت “.mo” می باشد. شما می توانید این فایل ها را انتخاب کردن زبان مورد نظر در لیست، و با کلیک بر روی ” More ” و سپس کلیک کردن روی گزینه ی “Download language pack ” دانلود کنید. اگر نتوانید این لینک را مشاهده کنید احتمالا ترجمه نیمه تمام است یا برای نسخه ی ورد پرس شما آماده نشده است.

بسته ی زبان

  1. فایل صحیح را شناسایی کنید. اگر بسته ی زبان های ورد پرس چندین فایل را شامل می شد, به کد زبان دقت کنید, هم چنین اگر زبان در چندین کشور یکسان می باشد, کد کشور را نیز باید بررسی کنید.

نام فایل معمولا به فرمت languagecode.mo یا languagecode_COUNTRYCODE.mo می باشد.

به عنوان مثال en.mo برای ترجمه ی زبان انگلیسی استفاده شده است.

  1. در دایرکتوری سایت خود پوشه ای برای زبان های دلخواه خود باز کنید. در سرور سایت وردپرس خود به /wp-content directory بروید. اگر در این قسمت پوشه ای به نام /languages وجود نداشت, پوشه ای با همین نام ایجاد کنید.

آپلود فایل

  1. فایل را در پوشه ی /languages آپلود کنید. فایل .mo مربوط به زبان دلخواه خود را در پوشه ی /languages آپلود کنید. اگر تا به حال فایلی در سرور آپلود نکردید, باید از کلاینت FTP استفاده کنید یا از سیستم مدیریت فایل سرویس میزبان خود استفاده کنید.

تغییر زبان دلخواه

ورد پرس برای این کار, FileZilla را برای سیستم عامل ویندوز و CyberDuck را برای سیستم عامل مکینتاش پیشنهاد می کند.

  1. در قسمت تنظیمات ادمین, زبان را به دلخواه تغییر دهید. به عنوان administrator وارد سایت خود شوید. روی Settings→general→Site Language کلیک کنید. گزینه زبان مربوط به فایل .mo که آپلود کرده اید را انتخاب کنید. اکنون زبان انتخاب شده زبان پیش فرض سایت شما می باشد.

منبع : نحوه تغییر زبان پیش فرض در وردپرس 4

مطالعه بیشتر

دسته‌بندی نشده
19 بازدید